292102Esu Monika, sveikos mitybos ir lieknėjimo mokyklos “Simple Steps” įkūrėja, seminarų vedėja, treniruočių studijos “Vija Pinavija” mitybos bei asmeninė lieknėjimo konsultantė, dviejų vaikų mama.

Sveika mityba bei lieknėjimas yra mano gyvenimo dalis jau daugiau nei 15 metų. Savarankiškai esu išstudijavusi gausybę literatūros, išbandžiusi beveik visus lieknėjimo, organizmo valymo ir atstatymo būdus: badavimą, dietas, iškrovos dienas, įvairius preparatus, skirtus lieknėti, darbą su asmeniniu treneriu, dietologo paslaugas, įvairias svorio metimo sistemas, tačiau supratau, kad nėra kitos tiesos kaip tik ta, jog esame tai, ką valgome. Nuėjusi ilgą eksperimentų su pačia savimi kelią, įsitikinau, jog vienintelis sėkmingas kelias į gražų ir sveiką kūną yra sveika mityba.

Nors esu puikiai susipažinusi su daugeliu mitybos sistemų (pagrįstų maisto derinimu, kalorijų skaičiavimu, vegetarizmu, veganizmu, žaliavalgyste), nesu nei vienos iš jų šalininkė. Laikausi nuomonės, jog mitybos sistemos pasirinkimas turi būti natūralus, paremtas žmogui priimtinais įsitikinimais, tačiau jokiu būdu ne siekiu sulieknėti. Tiek norint sveikai maitintis, tiek sėkmingai lieknėti, svarbiausia vengti fanatizmo, kraštutinumų, su sveiku protu kartais prasilenkiančių dietų, kurios verčia staiga ir kardinaliai atsisakyti visų, per daugelį metų susiformavusių mitybos įpročių vien remiantis kažkieno sugalvotomis ir kažkam tikusiomis taisyklėmis.

Siekdama pasidalinti savo sukauptomis žiniomis ir praktika, 2013 metais įkūriau iniciatyvą “Lieknėkime protingai” ir pradėjau asmeniškai dirbti su žmonėmis, norinčiais sulieknėti be dietų, badavimo ir “stebuklingų” piliulių. Dirbdama su savo klientais supratau, kad sveikai maitintis žmonėms labiausiai trukdo begalinis informacijos srautas, gluminantis viena kitai prieštaraujančiomis mitybos teorijomis, sistemomis ir požiūriais. Tai įkvėpė norą suformuoti aiškią, paprastą, ne teorija, bet praktika pagrįstą sveikos mitybos seminarų programą ir savo patirtimi bei žiniomis dalintis su platesnėmis auditorijomis. Šiandien visa tai išaugo į sveikos mitybos ir lieknėjimo mokyklą, kurioje praktinių žinių pasisemti kviečiu tiek dideles auditorijas, tiek pavienius asmenis.

Mano svarbiausias tikslas – prisidėti prie naujos, sąmoningą bei sveiką mitybą propaguojančios kartos kūrimo, kuri tokius pačius pagrindus padėtų kurti savo vaikams ir vaikų vaikams.