Ar kada esate pastebėję, jog tom dienom, kai mažai miegate, ne tik jaučiate energijos stoką, mieguistumą, “traukimą prie žemės”, tačiau nuolat norite užkandžiauti, o ypač – saldžiai?

305575Ryšys tarp miego ir svorio yra kur kas glaudesnis nei kad gali atrodyti. Jei per pastarąjį laikotarpį „neturite laiko“ pakankamai išsimiegoti ir priaugote kelis kilogramus, tai to priežastis, būkite tikri, yra būtent miego stoka.Taigi šiandien norėčiau pasidalinti savo   pamąstymais apie tai, kodėl gi taip yra.
Žmogaus organizmas energiją gauna dviem pagrindiniais būdais: maisto ir miego pavidalu. Kuomet miegate nepakankamai, Jūsų organizmas siekia kompensuoti šitą energijos trūkumą ir siunčia Jums signalus, jog reikia maisto. O kadangi greičiausiai pasisavinama energija yra cukrus ir baltieji (perdirbti) miltai, štai Jums ir atsakymas, kodėl būtent saldumynų, pyrago gaminių arba tokio maisto kaip pica, mėsainiai, bulvių traškučiai Jums norisi.

Pavalgius minėtų produktų, cukraus kiekis kraujyje staiga padidėja. Lyg ir imate jaustis geriau, tačiau taip pat labai greitai ir nukrenta, Jums vėl ima trūkti energijos ir vėl norisi saldaus, miltingo, o tai, kas suvalgyta prieš tai, dar nesudeginta. Taip užvedamas ratas, kuomet dėl miego stokos valgoma tai, kas labiausiai tukina, o kuo daugiau tokio maisto valgoma, tuo daugiau jo organizmas ir reikalauja, tačiau tai – dar viena atskira tema.

Ir čia labai geras pavyzdys yra mamos, auginančios kūdikėlius. Turbūt sutiksite, kad dauguma mamų ankstyvos motinystės metu neria į konditerijos pasaulį ir džiugina namiškius pyragais, sausainiais, keksais ir kitais kepiniais. Ir to priežastis yra ne kas kita, kaip tas pats miego trūkumas. Kūdikėliai kelia mamas šimtus kartų per naktį, o jos, būdamos namie, sugalvoja, kaip prasimanyti ne tik lengvai įsisavinamų (tuo pačiu ir labiausiai tukinančių) angliavandenių, tačiau dar ir pamaloninti save puikiu naminių kepinių skoniu. Galiu tai patvirtinti, nes pati tai praėjau, tik tuo metu aš šventai tikėjau, kad viso šito reikalauja žindymo procesas.

Taigi, jei norite dailios figūros, būtinai raskite laiko miegui. Jokie darbai prie kompiuterio, televizijos serialai ar filmai neatstos tos žalos, kurią organizmui daro miego trūkumas. Jei esate tapę labai didelėmis pelėdomis (deja, tačiau naktinėtojais ne gimstama, o tik tampama), bandykite ankstinti miego laiką palaipsniui, tarkim, po pusvalandį. Ir kai išmiegosite tiek, kiek Jūsų organizmui reikia, tikrai pajusite, koks didžiulis yra skirtumas yra tarp energingų ir neenergingų dienų!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Straipsnis
Average rating:  
 0 reviews